Policja podsumowała świąteczny weekend na krakowskich drogach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Za popełnione wykroczenia krakowscy policjanci nałożyli 660 mandatów karnych, pouczyli 131 osób i sporządzili 32 wnioski o ukaranie da sądu.

823 wykroczenia w ruchu lądowym, 46 kolizji oraz trzy wypadki, w których śmierć poniosła jedna osoba - to bilans świątecznego weekendu na krakowskich drogach.

W okresie świątecznym, od 2 do 5 kwietnia, policja odnotowała 823 naruszenia obowiązujących przepisów w ruchu drogowym.

–  Funkcjonariusze byli wzywani do 46 kolizji drogowych oraz trzech wypadków, w których jedna osoba poniosła śmierć a dwie zostały ranne. Do śmiertelnego wypadku doszło 3 kwietnia br. w godzinach porannych na autostradzie A-4 w kierunku Rzeszowa pomiędzy węzłami Tynieckim a Skawińskim. 68-letnia kierująca pojazdem marki Mercedes, poruszająca się lewym pasem ruchu, najechała na tył naczepy ciągnika siodłowego, w wyniku czego poniosła śmierć na miejscu – informuje st. post. Paweł Grzywacz z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze podczas świątecznego weekendu wyeliminowali z ruchu 4 nietrzeźwych kierujących, nałożyli 660 mandatów karnych, pouczyli 131 osób i sporządzili 32 wnioski o ukaranie do sądu.

496 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, spośród których 5 osobom funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na  3 miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

comments powered by Disqus