Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca samochodu, którego po służbie zatrzymał policjant z komisariatu przy ul. Lubicz.

Policjant jechał wraz z rodziną do miejscowości pod Krakowem. W pewnym momencie zauważył citroena, który z dużą prędkością wypadł zza zakrętu, na łuku drogi wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Zdarzenie wyglądało groźnie. Chcąc uniknąć zderzenia, policjant był zmuszony do zjazdu na pobocze.

Chciał się oddalić z miejsca wypadku

Funkcjonariusz niezwłocznie wybiegł z samochodu i podbiegł do kierowcy citroena chcąc udzielić ewentualnej pierwszej pomocy. Po otwarciu drzwi pojazdu wyczuł silną woń alkoholu. Jak się okazało, kierujący drugim samochodem nie doznał żadnych obrażeń, jechał sam i na dodatek próbował oddalić się z miejsca zdarzenia.

Policjant schował kluczyki od auta, uniemożliwił piratowi ucieczkę i zgłosił zdarzenie pod numerem alarmowym. Przybyły na miejsce patrol z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie, ustalił dane kierującego pojazdem. Mężczyzna potwierdził, że kierował samochodem, został również poddany badaniu trzeźwości, które wykazało 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę na podwójnym gazie grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus