Politechnika Krakowska chce nowego budynku dla informatyków

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na głównym kampusie uczelni przy ul. Warszawskiej miałby powstać nowy budynek dla wydziału informatyki i telekomunikacji. Politechnika stara się o dofinansowanie przedsięwzięcia.

Politechnika Krakowska złożyła do urzędu miasta wniosek o pozwolenie na budowę budynku „Wydziału Informatyki i Telekomunikacji – Centrum Nowoczesnych Metod Informatyczno-Obliczeniowych przy ul. Warszawskiej”. To kolejny krok w rozwoju jednego z najmłodszych wydziałów uczelni.

Właśnie zakończyła się ewaluacja jakości działalności naukowej wydziału. – Uzyskaliśmy w niej wysokie oceny, dzięki czemu wydział nabył prawa do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego w dyscyplinie „informatyka techniczna i telekomunikacja”. Pozwoli to na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój kadr naukowych – mówi dziekan wydziału prof. PK Paweł Pławiak.

Obecnie wydział informatyczny PK nie ma własnej siedziby, a zajęcia są prowadzone w kilku lokalizacjach. Politechnika chce poprawy warunków pracy naukowej i dydaktyki, dlatego ów wniosek budowlany złożono do urzędu.

– Chcemy być przygotowani do rozpoczęcia inwestycji, czyli budowy siedziby wydziału na terenie kampusu głównego uczelni przy ul. Warszawskiej, stąd procedury formalne z tym związane. Jednocześnie czynimy intensywne starania o dofinansowanie takiego projektu ze środków zewnętrznych. Gdy uda się to zrobić, przekażemy więcej informacji – wyjaśnia dziekan.