Polska prapremiera „Pretty Woman” już w listopadzie

fot. Teatr Variete

W Krakowskim Teatrze Variete trwają przygotowania do polskiej prapremiery „Pretty Woman – The Musical”, która zaplanowana została na 28 listopada. LoveKraków.pl jest patronem medialnym spektaklu.

Premiera zabawnego i poruszającego filmu „Pretty Woman” w reżyserii Garry’ego Marshalla stała się w 1990 roku hollywoodzkim wydarzeniem sezonu.

Bajka o kopciuszku

Współczesna bajka o kopciuszku i uwielbiana na całym świecie kultowa komedia romantyczna ponownie będzie bawić i poruszać widzów, tym razem na scenie teatralnej i w broadwayowskim stylu.

Teatr Variete będzie trzecim teatrem w Europie, zaraz po Piccadilly Theatre na West Endzie i Stage Theatre an der Elbe w Hamburgu, który zaprezentuje widzom „Pretty Woman – The Musical”.

Sztukę, na podstawie filmu studia Touchstone Pictures z Julią Roberts i Richardem Gere’em, według scenariusza Garry’ego Marshalla i J. F. Lawtona, z muzyką oraz tekstami Bryana Adamsa i Jima Vallance’a, wyreżyseruje Wojciech Kościelniak. Spektakl zostanie wystawiony według aranżacji Music Theatre International (Europe) Limited.

Choreografię do musicalu przygotowuje Ewelina Adamska-Porczyk, kostiumy projektuje Agata Uchman. Za scenografię odpowiedzialny jest Damian Styrna, wizualizacje opracowuje Eliasz Styrna, natomiast reżyserią światła zajmuje się Tadeusz Trylski. O przygotowanie wokalne aktorów dba Justyna Motylska, a kierownictwo muzyczne sprawuje Ignacy Matuszewski.Jako Vivian widzowie zobaczą Adriannę Dorociak oraz Marię Tyszkiewicz.

Kto zagra?

Do roli Edwarda przygotowują się Rafał Drozd i Marek Nędza. Natalia Kujawa oraz Katarzyna Wojasińska zagrają rolę przyjaciółki Vivian – Kit Deluca. W roli Happy Mana (wesołego sprzedawcy map), a także Pana Thompsona (menedżera hotelu Beverly Wilshire) zostali obsadzeni Dominik Bobryk i Jakub Szyperski. Jarosław Kozielski oraz Marcin Wójtowicz wystąpią jako Phillip Stuckey – prawnik Edwarda, natomiast Tadeusz Huk wcieli się w rolę Jamesa Morse’a, właściciela stoczni, który boryka się z problemami finansowymi.

Bajkę o wielkich marzeniach oraz miłości Vivian i Edwarda w zupełnie nowej odsłonie będzie można zobaczyć 28 listopada.comments powered by Disqus