Potrącenie kobiety w ciąży. Sprawca prowadził mimo zakazu i pod wpływem narkotyków

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czwartek w rejonie Podgórza policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzień wcześniej na przejściu dla pieszych na ul. Bartla potrącił kobietę w ciąży, nie udzielając jej pomocy i oddalając się z miejsca zdarzenia.

17 maja około godziny 16.30 kierujący citroenem na ul. Bartla na przejściu dla pieszych potrącił 30-letnią kobietę w ciąży. Kierowca nie udzielił kobiecie pomocy, odjeżdżając z miejsca wypadku. Załoga pogotowia ratunkowego wezwana na miejsce udzieliła pomocy poszkodowanej, która z podejrzeniem złamania ręki i żeber została zabrana do szpitala.

Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili świadków zdarzenia oraz pojazd biorący w nim udział. Mundurowi sprawdzili pobliski rejon, jednak sprawca zdążył się oddalić i ukryć.

Po ustaleniu personaliów sprawcy funkcjonariusze sprawdzili m.in. adres w centrum Krakowa, pod którym zamieszkiwać miał zbiegły mężczyzna, jednak nikogo tam nie zastali. Następnego dnia około godziny 14:30 udali się do miejsca pracy poszukiwanego w rejonie Podgórza. To właśnie tam kryminalni zatrzymali 66-latka podejrzewanego o spowodowanie wypadku, którego następnie przewieźli do komisariatu przy ul. Ćwiklińskiej.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo wstępne badania wykazały, że w trakcie zatrzymania znajdował się on pod wpływem amfetaminy. – Obecnie trwają dalsze czynności procesowe z zatrzymanym. 66-latek może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice