Prawie 50 różnych biletów. Który najlepszy dla ciebie?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dla studentów, dla stałych mieszkańców Krakowa i okolic, dla firm – dostępna oferta biletów okresowych zawiera łącznie 49 pozycji. Taka różnorodność pozwala dobrać wersję, która jest dla nas najbardziej korzystna.

Jeśli korzystamy z komunikacji miejskiej zupełnie sporadycznie, wydatek 4, 6 czy 8 zł na pojedynczy bilet nie uszczupli zbytnio naszego portfela. Kiedy jednak zdarza się nam to częściej, bilet okresowy okazuje się zdecydowanie lepszym wyborem.

Nie chodzi tylko o cenę – choć dla pasażerów jeżdżących regularnie oszczędności są bardzo znaczące. To także nieporównywalnie większa wygoda: w każdym momencie możemy wsiąść do tramwaju czy autobusu, nie patrzymy nerwowo na zegarek, czy minął już czas ważności naszego biletu, nie wyciągamy każdorazowo portfela czy telefonu, by kupić lub skasować bilet. Po prostu wsiadamy i jedziemy.

Bilety miesięczne

Jedną z dostępnych opcji są bilety miesięczne. Do dyspozycji jest wiele rodzajów, w zależności od tego, w jakim rejonie chcemy podróżować i od tego, jakie zniżki nam przysługują.

Obszar, po którym porusza się krakowska komunikacja miejska, jest podzielony na trzy strefy. Pierwsza obejmuje granice miasta, druga – większość gmin sąsiadujących z Krakowem, trzecia – bardziej oddalone od miasta gminy Brzeźnica i Krzeszowice.

Możemy więc kupić bilety na strefy I, I+II lub I+II+III, ale także na każdą z nich osobno. Każdy z nich jest dostępny w wersji normalnej i ulgowej.

Dużą zniżkę daje w tym przypadku Karta Krakowska: cena najpopularniejszego biletu na strefę I jest aż o 68 zł niższa. Zamiast 148 zł zapłacimy za niego 80 zł miesięcznie. Kilkudziesięciozłotowe obniżki dotyczą też innych rodzajów biletów.

O biletach miesięcznych i półrocznych pisaliśmy więcej TUTAJ.

Bilet 5+1

Posiadacze Karty Krakowskiej mogą też skorzystać z innego ułatwienia, czyli biletu kupowanego za jednym razem na okres pół roku. Taki bilet jest tańszy, niż suma kwot sześciu biletów miesięcznych z danej kategorii.

Na szczególną uwagę zasługuje tu bilet 5+1. Jego łączna cena jest taka, jak w przypadku biletu półrocznego, ale atutem jest możliwość rozbicia płatności na sześć miesięcznych rat. Co więcej, możemy skorzystać z automatycznej płatności, więc odpowiednia kwota zostanie pobrana z naszego konta.

O biletach 5+1 pisaliśmy więcej TUTAJ.

Oferta dla firm

Firmy, które chciałyby kupić bilety dla swoich pracowników, mają taką możliwość. Jeśli kupują ich więcej niż 30, ceny są znacznie niż od tych ze standardowego cennika. Z przeznaczonej dla nich oferty mogą też skorzystać organizatorzy wydarzeń kulturalnych, biznesowych czy sportowych. Dostępne są bilety dla uczestników takich wydarzeń, w specjalnych, niższych cenach.

O ofercie zakupu biletów dla firm pisaliśmy więcej TUTAJ.

Zobacz pełną ofertę biletów okresowych:

comments powered by Disqus