Prezes Wisły Kraków spotkał się z dyrektorem ZDMK. Co ustalili?

Stadion Wisły fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Dziś przez blisko godzinę w siedzibie Zarządu Dróg Miasta Krakowa trwało spotkanie prezesa Wisły Kraków Piotra Obidzińskiego z dyrektorem Marcinem Hanczakowskim i architektem studia Archetus - dowiedział się portal LoveKraków.pl.

– Spotkanie było czysto kurtuazyjne – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Piotr Obidziński, prezes Wisły Kraków. Dodaje, że dotyczyło stosunków z miejskimi jednostkami. – Nasze relacje dotyczą głównie stadionu, było to spotkanie zapoznawcze. Nigdy nie znałem wcześniej dyrektora Hanczakowskiego – podkreśla.

Zaproszenie do klubu sportowego zostało wysłane przez urzędników. To odpowiedź na pismo wysłane do prezydenta Jacka Majchrowskiego z 12 września, w którym Piotr Obidziński prosił o włączenie spółki piłkarskiej w proces konsultacji dotyczący przebudowy stadionu przy ulicy Reymonta.

W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel firmy Archetus, która posiada prawa autorskie do projektu stadionu Wisły. – Nie komentujemy przebiegu spotkania, które dotyczyło m.in. kwestii przebudowy obiektu – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZDMK.

Piotr Obidziński na koniec dodaje, że „nawet najmniejsze konkrety nie zapadły” podczas spotkania z urzędnikami i architektem.