Przebudowa Klasztornej. Asfalt leje się nocą

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl
W nocy ze środy na czwartek (19/20 maja) rozpoczęło się układanie nawierzchni na ulicy Klasztornej. Prace są prowadzone nocą, by nie utrudniać ruchu komunikacji zbiorowej.

Asfaltowanie rozpoczęło się od strony ronda przy moście Wandy, nawierzchnia układana jest na lewej jezdni. Cała operacja potrwa kilka tygodni. Na tym etapie pojawią się dwie warstwy, bez części ścieralnej, którą wykonawca położy bliżej końca zaplanowanych prac. 

Rozbudowa ul. Klasztornej, na odcinku od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy, trwa od połowy kwietnia 2020 i kosztuje około 25 milioów złotych. Inwestycja jest prowadzona przy utrzymanym ruchu kołowym. Z ulicy nie zniknęły autobusy komunikacji miejskiej, na remontowany odcinek mogą wjechać także mieszkańcy okolicznych posesji, klienci punktów usługowych i sklepów, pracownicy firm.

"Zgodnie z kontraktem, termin zakończenia prac to kwiecień 2022 roku, ale wspólnie z wykonawcą czynione są starania, by roboty zakończyły się wcześniej, być może jeszcze w tym roku" – informuje urząd miasta.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus