Przed kurią stanęła 16-metrowa choinka z Sądecczyzny

fot. Biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich w sobotę uroczyście zapalone zostały lampki na 16-metrowej choince, która pochodzi z Sądecczyzny.

– To drzewko jest pięknie ozdobione, za chwilę zostanie oświetlone, to znak, że nad ciemnościami musi zawsze zatryumfować Boża światłość. Chrystus narodzony w Betlejem jest właśnie taką Światłością, którą nam na świat zesłał Jego i nasz Ojciec. Życzmy sobie, aby ta światłość ogarnęła nas wszystkich. Najpierw nasze serca, niech one biją w sposób czysty dla naszego Boga i Ojca, a także niech te serca biją piękną, świetlaną radością, miłością do innych ludzi – mówił arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolia krakowski.

Dyrektor biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej zaznaczył, że już po raz 14 przez papieskim oknem przy ul. Franciszkańskiej 3 stanęła choinka.

Zapalenie choinki przed Pałacem Arcybiskupów w Krakowie jest okazją do wspólnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i nawiązaniem do tradycji świątecznego drzewka na Placu św. Piotra w Rzymie, które stawiano tam dla papieża Jana Pawła II od 1982 r.

comments powered by Disqus