Przewoził w samochodzie 5 kg marihuany. Wpadł w ręce policji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nowa Huta. Policjanci zatrzymali 29-latka, który przewoził 5 kg marihuany. – Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie – informuje Komenda Miejska Policji w Krakowie.

Początkiem tygodnia krakowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który w swoim aucie przewoził ponad 5 kg marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

– 11 stycznia funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej udali się na jedno z osiedli w pobliżu Placu Centralnego, gdzie według zebranych informacji miała przebywać osoba posiadająca znaczne ilości środków odurzających – relacjonuje mł. asp. Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Około godziny 14 kryminalni zauważyli seata, którym jechał  podejrzewany. Mężczyzna, próbował wyjechać z osiedla i został zatrzymany do kontroli. Funkcjonariusze wylegitymowali 29-latka, a następnie przeszukali pojazd, którym się poruszał.

– W toku czynności funkcjonariusze natrafili w bagażniku samochodu na 2 worki foliowe, w których znajdowało się ponad 5 kg suszu roślinnego. Substancja ta została zbadana za pomocą testerów narkotykowych, które wykazały, że jest to marihuana. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Dzień później usłyszał zarzut posiadania oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających – informuje Szpiech.

29-latkowie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 13 stycznia Sąd Rejonowy dla Krakowa Nowej Huty zastosował wobec 29-latka  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus