Przystanek Dworzec Główny zmieni nazwę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przystanek Dworzec Główny zmieni nazwę na Teatr im. J. Słowackiego.

W piątek, 14 września, podczas uroczystej inauguracji nowego sezonu artystycznego, dyrektor Krzysztof Głuchowski poinformował, że przystanek Dworzec Główny zmieni nazwę na Teatr im. J. Słowackiego.

- Dziękujemy za ten fantastyczny prezent na 125-lecie teatru panu prezydentowi Majchrowskiemu. Za parę dni przystanek Dworzec Główny zmieni nazwę na Teatr im. J. Słowackiego - ogłosił dyrektor Głuchowski.

Tak dla zmiany dopiero teraz

Przypomnijmy, że inicjatywa zmiany nazwy powróciła  ponownie po latach w marcu 2018 roku, po 6 latach od internetowego głosowania.

Z inicjatywą wyszedł Teatr Słowackiego, który chciał, by to właśnie jego nazwa pojawiła się na tabliczkach i w rozkładach. Wówczas pomysł nie został poparty przez radnych.

-  Przyzwyczailiśmy się wszyscy do nazwy tego przystanku, ale dla osób przyjezdnych i turystów jest to mylące, bo wysiadając na przystanku „Dworzec Główny” od strony Basztowej widzą okazały gmach Teatru, a nie zabudowania dworcowe. Historyczna rola Teatru Miejskiego także wymagałaby w naszym odczuciu wyróżnienia, tym bardziej, że „swoje” przystanki od dawna mają inne teatry jak Teatr Bagatela, Teatr Ludowy, a od niedawna także Teatr Variete – komentował w rozmowie z LoveKraków. Pl Krzysztof Głuchowski.

comments powered by Disqus