News LoveKraków.pl

Rafał Komarewicz z Polski 2050 zarejestrował swój komitet wyborczy

Rafał Komarewicz w trakcie zeszłorocznej kampanii wyborczej fot. Filip Radwański

Poseł Polski 2050 Rafał Komarewicz zarejestrował w PKW swój komitet wyborczy. To oznacza, że najprawdopodobniej wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa.

Problemem z wyborem kandydata na prezydenta Krakowa mają liderzy Trzeciej Drogi. Pod koniec stycznia szef małopolskich struktur Polski 2050 Rafał Komarewicz mówił, że cały czas trwają rozmowy. Deklarował, że „lada dzień podamy nazwisko”. Tak jednak nie stało się od ponad dwóch tygodni.

W poniedziałek został zarejestrowany KWW Rafała Komarewicza Kraków Trzecia Droga. – Zbieram podpisy pod listą poparcia. Dla mnie krakowianie są najważniejsi – mówił w filmiku umieszczonym w niedzielę parlamentarzysta Polski 2050.

W PSL-u myślą

Dziś rano na temat krakowskich wyborów prezydenckich wypowiadał się wojewoda małopolski i jednocześnie prezes małopolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego Krzysztof Klęczar. W Radiu Kraków mówił, że jest „co najmniej kilku dobrych potencjalnych kandydatów oraz kilku ogłoszonych, którzy wydają się być właściwi”.

– Problem polega na tym, że takie rozdrobnienie, duża liczba poważnych kandydatów może spowodować rozbicie głosów i w efekcie pozbawić ich możliwości realnej walki o prezydenturę. Głęboko wierze, że dojdzie jeszcze do pewnych rozmów i w ciągu – już nie tygodni a dni – będziemy w stanie wyraźnie powiedzieć, którego z kandydatów poprze Trzecia Droga – powiedział Krzysztof Klęczar.

Andrzej Kulig z poparciem Jacka Majchrowskiego

Swoją kampanię wyborczą rozpoczął w poniedziałek wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, o którym wcześniej pozytywnie wypowiadał się prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Andrzej Kulig poinformował, że pod koniec zeszłego tygodnia zarejestrował komitet wyborczy „Ku przyszłości”. – To określenie „ku przyszłości” jest dla mnie bardzo ważne. Zbyt często zatapiamy się w rozważaniach dotyczących tej bliższej i dalszej przeszłości, a za mało myślimy o przyszłości. Tymczasem całe moje życie zawodowe to są spotkania dotyczące tego, co zrobić w przyszłości. Nie mówmy o tym, co zostało źle zrobione, ale co można zrobić, żeby to poprawić – stwierdził.

Andrzeja Kuliga poparł dziś na Facebooku prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Jestem przekonany, że to najlepszy kandydat na stanowisko prezydenta Krakowa: będzie potrafił uszanować to, co krakowianie wspólnie osiągnęli przez ostatnie dekady, a jednocześnie zmieni to miasto zgodnie z oczekiwaniami jego mieszkańców – zaznaczył.

– Chociaż często różnimy się w szczegółach dotyczących spraw naszego miasta, to jestem przekonany, że sprosta takiemu wyzwaniu, jak budowanie Krakowa przyszłości – podkreślił ustępujący prezydent Krakowa.