Remont na Ujastku Mogilskim. Linia 721 będzie kursować w soboty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwa remont torowiska tramwajowego na ul. Ujastek Mogilski. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że zastępcza linia autobusowa nr 721 będzie dodatkowo kursować także w soboty.

Zmiany wejdą w życie już 13 marca.

Autobusy linii nr 721 kursują na trasie: „Pleszów” – ul. Igołomska, ul. Ujastek Mogilski – „Kombinat”. Linia kursuje w dni powszednie co 15 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza godzinami szczytu. W soboty autobusy będą kursować w godz. od ok. 4.30 do 17.00 co 40 minut.

Na czas remontu torowiska wyłączono z ruchu tramwajowego odcinek od przystanku „Kombinat”” do przystanku „Kopiec Wandy”. Linie tramwajowe nr 21 i 22 zmieniły swoje trasy, a linia nr 44 została zawieszona.  Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Linie tramwajowe:

nr 21 – kursuje po trasie okrężnej: „Os. Piastów” – ... – „Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego”, ul. Kocmyrzowska, ul. Łowińskiego, ul. Ujastek – „Kombinat” – al. Solidarności, al. Andersa – ...– „Os. Piastów”. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian.

nr 22 – Kursuje po trasie zmienionej: „Borek Fałęcki” – ... – al. Solidarności, ul. Ujastek, ul. Łowińskiego, ul. Kocmyrzowska – „Wzgórza Krzesławickie”. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian.

nr 44 – została zawieszona.

W trakcie prac wymienione zostaną szyny wraz z podkładami i podbudową. Odtworzone zostanie odwodnienie torowiska. Zostanie wymieniona sieć trakcyjna wraz z konstrukcjami wsporczymi i osprzętem. Koszt prac to ok. 7,7 mln zł.

Jak informuje ZTP, remont torowiska na Ujastku Mogilskim jest istotny w kontekście planowanej przebudowy torowiska na ul. Ptaszyckiego i al. Jana Pawła II, w trakcie której ruch tramwajowy prowadzony będzie w stronę pętli „Kopiec Wandy”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta