Rondo połączy ul. Bojki i Cechową. W środę spotkanie online

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwają przygotowania do budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Jakuba Bojki i Cechowej na os. Kurdwanów. W środę podczas spotkania online mieszkańcy będą mogli poznać więcej szczegółów i zgłosić swoje uwagi.

Jak zapowiada zarząd dróg, na ul. Jakuba Bojki przewidziano przebudowę jezdni, chodników oraz zjazdów w celu powiązania z projektowanym rondem. W ramach zadania planowane jest również przełożenie kolidującego uzbrojenia, oświetlenia i zapewnienie odwodnienia.

W środę, 8 maja, o godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie informacyjne online dotyczące projektowanych rozwiązań. Na spotkaniu zaprezentowany zostanie opracowany do tej pory projekt wraz z charakterystyką planowanych rozwiązań drogowych. Będzie można zgłosić uwagi i wnioski dotyczące planowanej modernizacji oraz wypowiedzieć się w sprawie zaproponowanych rozwiązań. Aby dołączyć do spotkania, należy kliknąć link: bit.ly/bojki-cechowa.

Nowe rondo ma wyglądać tak:

Mapę w pełnej rozdzielczości można znaleźć na stronie Inwestycje w Krakowie. Tam też do 20 maja można zgłaszać uwagi – wystarczy skorzystać z formularza „Zgłoś uwagi do inwestycji”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie