Rozbój w parku. Nagle wyrwał kobiecie torebkę

Ławka w parku, zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowski policjant, w czasie wolnym, zatrzymał 32-letniego mężczyznę, który w parku wyrwał torebkę starszej kobiecie.

W czwartek, w prokocimskim parku doszło do kradzieży. – Starsza kobieta siedziała na ławce w parku, gdy podszedł do niej nieznany mężczyzna i wyrwał jej torebkę, którą trzymała na kolanach. Pokrzywdzona zaczęła krzyczeć o pomoc, podczas gdy napastnik zaczął uciekać z łupem – relacjonuje Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Dodaje, że na drodze złodzieja stanęła przypadkowa kobieta, która próbowała go powstrzymać. – W odpowiedzi napastnik uderzył ją w głowę i kobieta upadła, a mężczyzna kontynuował ucieczkę. Całą sytuację zauważył przechodzący w pobliżu Adam Garncarz, zastępca dyżurnego Komisariatu V Policji, który tego dnia był w czasie wolnym od służby – informuje.

Policjant natychmiast ruszył w pogoń i już po krótkim pościgu zatrzymał sprawcę. Funkcjonariusz o zdarzeniu powiadomił dyżurnego krakowskiej komendy. Przybyły na miejsce patrol policji zatrzymał nietrzeźwego, 32-letniego mieszkańca Krakowa, który trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przewieziony do komisariatu. Usłyszał tam zarzut kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano dozór policji.