Rozmowa na dzień dobry: Wracają tramwaje na ul. Dietla

9 grudnia na ulicę Dietla wracają tramwaje – mówi o remoncie ulicy Krakowskiej, Dietla oraz Stradomskiej Marcin Hanczakowski, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Po 10 miesiącach od rozpoczęcia prac, tramwaje mają wrócić na fragment ulicy Dietla. Kiedy to dokładnie nastąpi?

Marcin Hanczakowski, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa: Wykonawca inwestycji zadeklarował nam, że przejazd próbny po wyremontowanym odcinku ulicy Dietla odbędzie się w niedzielę 8 grudnia. Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, a taki scenariusz zakładamy, to Zarząd Transportu Publicznego od poniedziałku 9 grudnia będzie mógł skierować tramwaje na zamknięty do tej pory fragment ulicy Dietla. To, jakie linie pojadą wyremontowanym odcinkiem, będzie zależeć od ZTP. Dalej zamknięty będziemy mieli skręt z ul Dietla w ul. Stradomską.

Jeszcze w tym roku krakowianie będą mogli skorzystać z tramwajów, które podjadą z ul. Dietla w ul. Stradomską?

Chcemy, aby ten odcinek był oddany do użytkowania pod koniec grudnia. Nie mamy jeszcze ostatecznego potwierdzenia przez wykonawcę, że dochowają tego terminu.

W trakcie przebudowy znajduje się jeszcze ulica Krakowska oraz most Piłsudskiego. Zgodnie z pierwotnym harmonogramem, na początku grudnia powinna zakończyć się inwestycja. Kiedy piesi będą mogli korzystać z wyremontowanej przeprawy?

W tym roku nie ma możliwości, aby udostępnić most dla pieszych czy kierowców samochodów. Wykonawca jest przy końcówce prac związanych z renowacją konstrukcji mostu, później zacznie się montaż sieci trakcyjnej oraz instalacja iluminacji. To nie oznacza zakończenia tego etapu inwestycji.

Co stoi na przeszkodzie?

Aby piesi mogli bezpiecznie przejść przez most, należy oddać przyczółki. Po stronie ul. Legionów Piłsudskiego trwają prace związane z wejściem na przeprawę. Po drugiej stronie Wisły dopiero zaczną się roboty na ulicy Podgórskiej.

Kiedy te prace się zakończą?

Mam nadzieję, że nastąpi to w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jednak wolimy nie podawać wiążących terminów, ponieważ wolimy pracować na krótszych harmonogramach przedstawianych przez firmę budowlaną.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus