Rozpoczyna się budowa wybiegu dla hipopotamów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Stworzenie dodatkowego wejścia oraz budowa nowego obiektu dla hipopotamów karłowatych - to inwestycje, które wkrótce rozpoczną się w krakowskim zoo.

Jesienią w krakowskim zoo ruszają kolejne inwestycje: na wybiegu hipopotamów karłowatych, po rozbiórce starego schronu, rozpocznie się budowa nowego obiektu dla tych zwierząt – informuje krakowski magistrat.

Hipopotamy karłowate będą miały do dyspozycji basen wewnętrzny (w pawilonie) i zewnętrzny (na wybiegu) z możliwością podziału na dwie strefy w przypadku konieczności oddzielenia samca od samicy. Kondygnacja parteru będzie miała powierzchnię 183 mkw., natomiast wybiegów zewnętrznych – 528 mkw.

– W okresie zimowym zwiedzający będą mieli możliwość wejścia do wnętrza budynku – zapewniają przedstawiciele ogrodu zoologicznego.

To nie koniec inwestycji, jakie będą przeprowadzone w zoo. Wybudowane zostanie dodatkowe wejście (zlokalizowane naprzeciwko wybiegu panter śnieżnych i lwów azjatyckich). Będzie funkcjonowało od wiosny do jesieni.

Zostanie podzielone na dwie strefy: zakupu biletów i węzła sanitarnego (toalety). Drugi budynek z kasą biletową pozwoli w sezonie zmniejszyć kolejki do kasy głównej oraz zwiększyć bezpieczeństwo dzieci z grup zorganizowanych przy wejściu i wyjściu z zoo. Będzie przeznaczone głównie dla wycieczek szkolnych.


comments powered by Disqus