Rusza budowa nowej drogi. Osiedle zyska łatwiejszy wyjazd na Mogilską

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W piątek 17 lutego rozpoczną się pierwsze prace przy budowie nowej drogi na terenie dzielnicy Prądnik Czerwony. Dzięki niej mieszkańcy rejonu ul. Kantora, Ostatniej i Ślicznej zyskają wygodniejsze połączenie z ul. Mogilską.

Poruszanie się w tym rejonie ma ułatwić rozbudowa ulicy Łaszkiewicza, prowadzącej wzdłuż torów kolejowych i łączącej się z ulicą Mogilską. Jej pierwszy fragment został zbudowany ze środków miejskich, natomiast jej nowa część zostanie sfinansowana przez dewelopera, w ramach umowy z miastem.

Początek nowego odcinka zaplanowano w miejscu obecnego zakrętu, gdzie ul. Łaszkiewicza przechodzi w ul. Ostatnią. Droga będzie przebiegać wzdłuż torów i zostanie połączona z ulicami Kantora i Śliczną. Po jednej stronie jezdni poprowadzony będzie dwumetrowy chodnik z kostki. Skrzyżowania z Ostatnią i Kantora będą mieć wyniesioną nawierzchnię.

Prace startują

Projekt nowej drogi przechodził audyt rowerowy jeszcze w 2020 roku, a jej przebieg wynika z zapisów przyjętego w 2013 roku planu miejscowego. Teraz Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapowiedział, że deweloper wkrótce rozpoczyna prace.

Od piątku 17 lutego zamknięty zostanie ślepy odcinek ul. Ślicznej (w rejonie budynku nr 36). Na tym etapie prace nie będą miały wpływu na obsługę komunikacyjną okolicznych budynków. Wprowadzony zostanie jednostronny zakaz zatrzymywania.

W kolejnych etapach przebudowane zostaną istniejące odcinki ul. Ślicznej i Łaszkiewicza oraz wybudowane skrzyżowania łączące nowo wybudowaną drogę z tymi ulicami. To już będzie wymagało wprowadzenia utrudnień – zamknięcia ruchu pieszego na chodniku i częściowego zamknięcie pasa ruchu dla samochodów. Na pewnym etapie robót zamknięty będzie przejazd z ul. Łaszkiewicza na Ostatnią.

Inwestycja ma się zakończyć do końca marca przyszłego roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony