Ruszaj się z Cracovią i Wisłą

fot. Pixabay
Kluby proponują proste ćwiczenia, które każdy może wykonać nie wychodząc z domu. Zachęcają, by dzielić się z innymi swoją aktywnością.
Epidemia koronawirusa zmieniła życie zawodowych sportowców. Dawno nie mieli tyle wolnego czasu, który starają się poświęcić rodzinie. Trenerzy zlecili im także codzienne wykonywanie ćwiczeń w domu, by przynajmniej spróbować podtrzymać wypracowaną zimą formę. Kibice również powinni zostać w domu i dbać o bezpieczeństwo. Jednocześnie wskazany jest zdrowy ruch daleko od dużych skupisk ludzi i aktywność na kilku metrach kwadratowych.

W ramach akcji #TrenujZWisłą, krakowski klub zaproponował kibicom intensywny trening interwałowy – tabatę. „Wystarczy ciężar własnego ciała i muzyka”– wyjaśnia Wisła. Przypomina, że przed treningiem należy się rozgrzać, a po jego zakończeniu wykonać ćwiczenia rozciągające.

Do aktywności zachęca również Cracovia. W mediach społecznościowych klubu pojawił się film z udziałem obrońcy Diego, który trenuje w towarzystwie syna Gustavo. Pierwszy odcinek „Ćwicz z Cracovią” zawiera pięć prostych ćwiczeń, do których wykonania nie potrzeba przyrządów. Wystarczy trochę miejsca i dużo chęci!