Sąd uniewinnił trzech strażników miejskich

fot. Krzysztof Kalinowski

27 kwietnia zakończyła się kilkuletnia batalii sądowa trzech strażników miejskich oskarżonych o przekroczenie uprawnień podczas jednej z interwencji.

Spraw karna strażników rozpoczęła się od interwencji na os. Na Kozłówce wobec nietrzeźwego. Strażnicy według aktu oskarżenia mieli przekroczyć swoje uprawnienia, a jeden z nich uderzyć mężczyznę i złamać mu nos.

1 lutego 2018 roku zapadł wyrok przed sądem pierwszej instancji. Jarosław Ż, został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i wypłatę 1,5 tys. złotych na rzecz pokrzywdzonego. Piotr P. usłyszał karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę w wysokości 3 tys. zł. Trzeci ze strażników Bartłomiej T. został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 2 tys. zł grzywny.

Mężczyźni jednak nie odpuścili i złożyli odwołanie od wyroku. 27 kwietnia sąd drugiej instancji uniewinnił wszystkich oskarżonych. Koszty sądowe zostały przeniesiona na Skarb Państwa.

Rzecznik prasowy krakowskiej straży miejskiej na razie wstrzymuje się z komentarzem, ponieważ do kierownictwa miejskiej jednostki nie wpłynęło żadne pismo z sądu. Jak dodaje Marek Anioł, strażnicy nie zostali zwolnieni z pracy po skazującym wyroku I instancji, ale byli zawieszeni.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie