Siedmiu chętnych do rozbudowy ul. Jakubowskiego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Siedem ofert wpłynęło w przetargu na rozbudowę ul. Jakubowskiego. To jedna z ulic dojazdowych do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu.

– Oferty, które wpłynęły w przetargu będą obecnie analizowane pod kątem formalnym. Co ważne, że wszystkie mieszczą się w limicie środków, jakie miasto zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. Decyzję komisji przetargowej poznamy w najbliższych tygodniach.

Ronda, chodniki, pętla

W ramach tego zadania zakłada się rozbudowę ulicy Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kostaneckiego, powstaną ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowane zasady parkowania. Wykonawca przebuduje też skrzyżowanie ul. Jakubowskiego z ul. Wielicką wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum. Powiększona będzie pętla autobusowa nieopodal szpitala UJ, co pozwoli na przyjęcie większej liczby autobusów.

Drugi z trzech etapów

Rozbudowa ulicy Jakubowskiego to drugie z zadań, które będzie realizowane przez ZIM w ramach modernizacji układu drogowego w rejonie Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Kilka tygodni temu wyłoniono wykonawcę pierwszego z elementów tego przedsięwzięcia – przebudową ulicy Kostaneckiego zajmie się firma Colas Polska Sp. z o.o. Obecnie trwa ustalanie tymczasowej organizacji ruchu na czas prac. Roboty powinny zacząć się w ciągu najbliższych tygodni.

Na etapie uzgodnień dokumentacji projektowej jest natomiast trzeci etap rozbudowy dróg w Prokocimiu. Chodzi o dojazd od południowej strony, dzięki budowie zupełnie nowej ulicy, która połączy ulicę Kosocicką z ul. Jakubowskiego. Nowa ulica będzie miała około 600 m długości, na skrzyżowaniach z ulicami Kosocicką i Rydygiera planowane są ronda, powstaną też chodniki. Zgodnie z założeniem, jeszcze w tym roku ma zostać złożony wniosek o zgodę na realizację inwestycji drogowej dla tego zadania.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim