Śmiertelne potrącenie pieszego na przejściu

fot. KMP w Krakowie

W piątek na ul. Brzeskiej doszło do śmiertelnego potrącenia 59-letniego mężczyzny przez kierowcę Volvo. Zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych.

– W miniony piątek około godziny 20 otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Brzeskiej w Krakowie. Według wstępnych ustaleń 39-letnia kierująca samochodem osobowym marki Volvo potrąciła 59-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych – mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Na miejsce niezwłocznie dotarli policjanci oraz załoga pogotowia ratunkowego. Pieszy doznał poważnych obrażeń ciała i pomimo prowadzonej przez zespół ratownictwa medycznego reanimacji poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz poddali kierującą badaniu trzeźwości, które wykazało, że 39-latka była trzeźwa.

Wypadek na ul. Brzeskiej | fot. Małopolska Policja
Wypadek na ul. Brzeskiej | fot. Małopolska Policja

Na miejscu śmiertelnego potrącenia obecny był również prokurator oraz biegły do spraw wypadków drogowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Krakowie.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych – dodaje Gleń.