Śmiertelny wypadek na budowie. Runął żuraw

Miejsce katastrofy fot. Ratownik 112 - Portal Ratowniczy z województwa Małopolskiego
Na miejscu budowy nowej siedziby sądu i prokuratury w Wieliczce doszło do poważnego wypadku.

Kilka minut po godzinie 12 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wypadku na budowie nowej siedziby sądu i prokuratury w Wieliczce. Okazało się, że żuraw budowlany przewrócił się na kontener pracowniczy.

Jak informuje kpt. Hubert Ciepły rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, jedna osoba zginęła, a trzy kolejne są wydobywane z kontenera przez strażaków.

Informację tę potwierdza rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. – Niestety, w wyniku tego zdarzenia zginęła jedna osoba, jest to najprawdopodobniej operator tego dźwigu. Z informacji od policjantów, którzy prowadzą czynności na miejscu, wynika również, że trzy inne osoby są poszkodowane, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W tej sprawie będzie prowadzone śledztwo – mówi asp. Paweł Tomasik.

Siedziba sądu i prokuratury w Wieliczce powstaje przy ul. Dembowskiego.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie poinformowało, że w związku ze zdarzeniem linie 274 i 304 kierowane przez ul. Piłsudskiego w Wieliczce z pominięciem przystanków od Wieliczka Park do Wieliczka os. Asnyka.