Spółka energetyczna sponsorem Kraków Areny

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Firma Tauron pozostanie sponsorem tytularnym hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach. Nowa umowa będzie obowiązywać przez cztery lata.

Otwarcie Kraków Areny nastąpiło w połowie 2014 roku. Kraków szukał partnera sponsora dwuznaczną kampanią, która nie wszystkim się spodobała. „Młoda, atrakcyjna pozna solidnego i bogatego sponsora, na lata” – brzmiało hasło.

Kilka miesięcy później Agencja Rozwoju Miasta, która zarządza halą, podpisała z Tauronem trzyletnią umowę, z możliwością przedłużenia jej o kolejne dwa lata. Opcja weszła w życie i nazwa Tauron Arena Kraków nadal obowiązywała. Umowa wygasa 31 stycznia tego roku. Według nieoficjalnych informacji spółka przekazywała hali około dwa miliony złotych rocznie.

Wiadomo już, że nie będzie rewolucji. Podczas piątkowej konferencji prasowej poinformowano, że konkurs ponownie wygrał Tauron. Umowa będzie obowiązywać do 31 stycznia 2024 roku.

Papież wśród gości

Tauron Arena Kraków jest największą halą widowiskowo-sportową w kraju. Odbywają się w niej wydarzenia sportowe rangi mistrzostw świata czy Europy, koncerty gwiazd i wystawy. W 2016 roku w obiekcie pojawił się papież Franciszek, który spotkał się z wolontariuszami pracującymi podczas Światowych Dni Młodzieży.

W czerwcu 2019 roku odbyły się piąte urodziny hali. Do tego czasu zorganizowano w niej około 800 wydarzeń, w których wzięło udział 3,3 miliona osób.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus