Spółka Miejska Infrastruktura będzie rozwiązana. Parkingi wrócą do zarządu dróg

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Rada miasta niemal jednogłośnie zgodziła się na likwidację spółki Miejska Infrastruktura, odpowiedzialnej za obsługę strefy płatnego parkowania i budowę nowych parkingów.

Już na poprzedniej sesji rady miasta działania spółki spotkały się z ostrą krytyką – nie tylko ze strony radnych, ale też ze strony wiceprezydenta Andrzeja Kuliga. Przyznał on, że plan budowy parkingów okazał się porażką, co oznacza, że zadanie postawione przed spółką nie zostało wykonane. Wrócił też do sprawy wyprowadzania pieniędzy ze spółki (więcej TUTAJ).

Oznacza to, że po formalnym przeprowadzeniu całej procedury likwidacji spółki, co zajmie trochę czasu, sprawy związane z polityką parkingową trafią do Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Długotrwały proces

Tuż przed głosowaniem wizerunku spółki próbował jeszcze bronił zatrudniony w niej radny Adam Migdał. – Proces inwestycyjny w Krakowie trwa bardzo długo, m.in. z powodu protestów – mówił, odnosząc się do zarzutów, że Miejska Infrastruktura w żółwim tempie budowała nowe parkingi. Przyznał jednak, że formuła jej działania się wyczerpała, m.in. ze względu na zmieniające się w międzyczasie przepisy. Ostatecznie nie wziął udziału w głosowaniu, a wszyscy pozostali radni (37 osób) zagłosowali za rozwiązaniem spółki.

Falstart w Bronowicach

W ostatnich dniach pojawiła się kolejna wiadomość dotycząca opóźnień w budowie parkingów. Spółka musiała unieważnić przetarg na budowę węzła przesiadkowego w Bronowicach, ze względu na zbyt wysokie kwoty złożonych ofert.

comments powered by Disqus