Startują prace budowlane na terenie byłego obozu Plaszow

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Muzeum KL Plaszow informuje o rozpoczęciu na przełomie lipca i sierpnia prac budowlanych na terenie byłego obozu Plaszow. Będą one przebiegać etapami i potrwają do końca roku.

W razie zamknięcia odcinków dróg lub ścieżek, wskazane zostaną alternatywne trasy, tak aby zapewnić swobodę przemieszcza się. Muzeum KL Plaszow ma na bieżąco informować o istotnych etapach prac budowlanych.

Zagospodarowanie terenu po byłym obozie koncentracyjnym Plaszow to pierwszy etap budowy Muzeum KL Plaszow. Umowa na zagospodarowanie terenu przewiduje wykonanie dróg i ścieżek, oznaczenie przebiegu granic zachowanego terenu po byłym obozie i przebiegu granic dwóch cmentarzy, oznaczenie punktów terenowych i przystanków historycznych, wykonanie tablic z informacjami i regulaminami, wykonanie konstrukcji pod makiety dla osób z dysfunkcją wzroku, wykonanie małej architektury oraz wykonanie okien ekspozycyjnych w terenie – wylicza miasto w komunikacie.

Wykonawcą prac jest firma RE-Bau. Umowa została podpisana 2 czerwca. Inwestycję współfinansują miasto oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakończenie budowy Muzeum KL Plaszow planowane jest na koniec 2025 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze