Strefa już poszerzona. Sprawdź, gdzie trzeba zapłacić za parkowanie [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W niedzielę do obszaru płatnego parkowania zostały włączone kolejne fragmenty miasta.

Formalnie od niedzieli 26 lipca, a więc w praktyce od poniedziałku 27 lipca, obowiązują nowe granice obszaru płatnego parkowania. Zmiany polegają na poszerzeniu czterech z dotychczasowych sektorów oraz utworzeniu jednego nowego. Od piątku dojdzie do nich jeszcze jedna - utworzenie nowego sektora C7 w dzielnicy Zwierzyniec.

B6 – brakujący fragment przy al. Focha

Sektor B6 został uzupełniony o trójkątny fragment pomiędzy al. Focha, ul. Kasztelańską a Rudawą.

C8 – do Piastowskiej

Sektor C8, obejmujący dotychczas rejon między ulicami Czarnowiejską i Królewską, zwiększył się prawie dwukrotnie. Jego granicą jest już nie al. Kijowska, ale ulica Piastowska. W płatnym obszarze znajdują się więc takie ulice jak Misjonarska, Bydgoska, Smoluchowskiego, Skarbińskiego, Lea (dalszy fragment) i Kronikarza Galla.

C9 – do Głowackiego i torów

Podobne zmiany dotyczą sąsiedniego sektora, który zamiast na al. Kijowskiej, kończy się teraz na ul. Głowackiego i torach kolejowych w rejonie przystanku Kraków Łobzów.

C16 – do torów kolejowych

Sporą zmianą jest rozszerzenie sektora C16, obejmującego dotychczas fragment Grzegórzek, do ul. Francesca Nulla. Teraz sektor jest zdecydowanie większy i kończy się na torach kolejowych, co oznacza, że w jego granicach znalazły się m.in. ulice Cystersów, Fabryczna, Stachowskiego czy Zieleniewskiego.

C21 – nowy sektor między Kapelanką i Wadowicką

O ile wymienione wcześniej zmiany dotyczą poszerzenia istniejących sektorów, o tyle na granicy Dębnik i Podgórza pojawił się nowy sektor C21. Obejmuje fragment miasta pomiędzy ulicami Kobierzyńską, Kapelanka, Brożka, Wadowicką, Konopnickiej i rzeką Wilgą. Wewnątrz niego znalazły się więc m.in. ulice Rydlówka, Rzemieślnicza czy Skrzyneckiego.

C7 – pas nad Rudawą

Zmiany będą też dotyczyć Zwierzyńca. Nowy sektor C7 będzie obowiązywać od 31 lipca. Obejmie pas terenu po zachodniej stronie Rudawy, od ulicy Kościuszki do Piastowskiej. Z jednej strony granicą będzie Rudawa, a z drugiej ulica Królowej Jadwigi. Do tego dołączono także ślepe ulice Hofmana, Drożyna i Malczewskiego po przeciwnej stronie ul. Królowej Jadwigi – stąd nieoczywisty kształt granic tego sektora.

Kierowcy zapłacą zgodnie z dotychczasowym cennikiem - po 5 zł za godzinę w sektorze B6 oraz po 4 zł za godzinę w sektorach C7, C8, C9, C16 i C21. Informacje o szczegółach cennika i dokumentach potrzebnych do wykupienia abonamentu można znaleźć TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki Krowodrza Zwierzyniec Dębniki Podgórze
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Krowodrza? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/krowodrza/
comments powered by Disqus