„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”. Premiera w Teatrze Ludowym [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

To najsłynniejszy cytat z Szekspirowskiej komedii „Jak wam się podoba”. Już w najbliższą sobotę (23 marca) na deskach Teatru Ludowego będzie można zobaczyć jej aranżację w reż. Maćko Prusaka.

„Jak wam się podoba” to jedna z najpopularniejszych komedii Szekspira. Córka wygnanego księcia Rozalinda i jej kuzynka Celia porzucają życie na dworze i wyruszają w ostępy Lasu Ardeńskiego. Tam, uwolnione z okowów konwencji, dziewczyny doznają wyzwalającej transformacji. Ukrywając się w męskich przebraniach, mają szansę zasmakować innego życia i poznać, czym jest prawdziwa miłość.

Reżyseria: Maćko Prusak

Koemdia w reżysrii Prusaka przybiera formę musicalu, co wpływa na odbór sztuki. Energią płynącą ze sceny można się nasycić. Na scenie roi się od barw, tańca i nieustannego ruchu. Las Ardeński staje się przestrzenią szalonego musicalu, pełnego zwrotów akcji, chochlików i namiętności, które napędzają głównych bohaterów. Magia tego miejsca prowadzi do sytuacji często nieprzewidywalnych, nierzadko komicznych, czasem ocierających się o tragizm. Bohaterowie wikłają się w emocjonalne węzły, dając upust skrywanym żądzom. Pomyłka goni pomyłkę, a wszystko w rytmie pulsującej natury, w scenerii arkadii, która zagrzewa do coraz śmielszych tańców i donioślejszych śpiewów.

Na scenie w rolach głównych zobaczymy: Jana Nosala, Jagodę Pietruszkówną, Marka Bulę, Wojciecha lato, Patrycję Durską, Karola Polaka, Wojciecha Kałużę, Jacka Wojciechowskiego, Martę Stalmierską.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta