„Świąteczna pocztówka”. Teatr Groteska podziękuje medykom [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Koncert  „Świąteczna pocztówka” jest podziękowaniem krakowskich artystów dla personelu medycznego za ciężką pracę w czasie pandemii. Nagranie zostanie wyemitowane na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Teatru Groteska 23 grudnia o godz.12.00.

Kolędy i świąteczne piosenki na scenie Groteski zagrają i zaśpiewają Renata Przemyk, Tadeusz Apryjas, Andrzej Sikorowski, Marek Piekarczyk, Łukasz Rybarski i Jacek Wójcicki.

Do artystów dołączą  lekarze i przedstawiciele środowiska medycznego na czele z dr Andrzejem Kosiniakiem-Kamyszem, dr Jerzym Friedigerem i dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego Marcinem Jędrychowskim.

Podziękowanie dla lekarzy

– Lekarze mają teraz nadmiar pracy, a my , artyści  – bardzo mało, ale to oni codziennie walczą o życie ludzi chorych na Covid-19.  – „Świąteczna pocztówka” jest szczególną okazją, aby podziękować i wyrazić sympatię dla lekarzy, podarować im uśmiech oraz przeświadczenie, że ich praca jest dla nas bardzo ważna – mówi aktor i piosenkarz Jacek Wójcicki, który jakiś czas temu już sam zmierzył się z koronawirusem.

Muzyk przyznaje, że dla wielu przedstawicieli branży medycznej śpiewanie kolęd na scenie było dość dużym wyzwaniem, ale wszyscy lekarze bardzo dzielnie sobie z nim poradzili.

– W przestrzeni publicznej pojawia się dużo niesprawiedliwych ocen odnośnie roli służby zdrowia w walce z pandemią. Postanowiliśmy zrobić coś, aby pokazać jak bardzo heroicznych wysiłków dokonuje personel medyczny, ratując ludzkie życie – mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska. – Do udziału w koncercie zaprosiliśmy przede wszystkim tych, którzy przeszli Covid-19 i zostali uratowani przez pracowników służby zdrowia. Te osoby są świadectwem tego, jak podstępny i nieprzewidywalny jest wirus.

W nagraniu „Świątecznej pocztówki” oprócz podziękowań dla lekarzy i pracowników służb medycznych znajdą się nie tylko najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne, ale także apel pacjentów, wyleczonych z ciężkich, krańcowych przypadków SARS-CoV-2, o oddawanie osocza dla chorych.

„Świąteczna pocztówkę” można będzie obejrzeć 23 grudnia o godz. 12.00 na stronie internetowej, kanale YouTube oraz Facebooku Teatru Groteska.