Tatuaże dla zwierząt w Krakowie. „Zamiast futer proponujemy tatuaż”

fot. AgataSiubijak/LoveKrakow.pl

W piątek w krakowskich studiach tatuażu „Kult Tattoo” i „Make Art Tattoo” odbędzie się impreza „Tatuaże Zamiast Futra”. Cały dochód z wykonanych prac przeznaczony zostanie na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki i walkę o wprowadzenie w Europie zakazu hodowli zwierząt na futra.

Impreza odbywa się cyklicznie w całej Polsce. Do współpracy zapraszani są tatuatorzy, którzy specjalnie na tę okazję przygotowują projekty „prozwierzęcych” tatuaży. Dochód z ich wykonania przeznaczany jest następnie na cele statutowe Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Krakowska odsłona akcji „Tatuaże Zamiast Futra” rozpocznie się w piątek 25 listopada o północy i potrwa do 27 listopada o 23.59. W tym czasie będzie można zarezerwować wybrany wzór, a następnie umówić się na jego wykonanie w studio Kult Tattoo (Karmelicka 9) lub przyjść i od razu wykonać tatuaż w studio Make Art Tattoo (Karmelicka 14/6).

– Wierzymy, że prawdziwe piękno nie może być okupione śmiercią. Dlatego zamiast futer, dla których tylko w Polsce życie tracą miliony lisów, norek i jenotów rocznie, proponujemy ozdobę w postaci tatuażu – komentuje Aleksandra Głowacka z krakowskiego oddziału Otwartych Klatek. – Każda osoba, która zdecyduje się wziąć udział w akcji, pomoże nam tym samym w opłaceniu kosztów związanych m.in. ze śledztwami i interwencjami na fermach futrzarskich – dodaje.