Tauron Arena uczci koncertem 10. urodziny. Na scenie plejada gwiazd

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

„To Kraków tworzy metamorfozy” – pod takim hasłem odbędzie się jubileuszowy koncert z okazji 10-lecia Tauron Areny Kraków. 5 kwietnia zabrzmią utwory artystów związanych z Krakowem, w nowych aranżacjach stworzonych przez Miuosha.

Parafraza słów tekstu Kory Jackowskiej, stanowiąca tytuł koncertu, w pełni oddaje esencję i zamysł wydarzenia. Metamorfozy to przemiany i właśnie je publiczność będzie mogła zobaczyć w Tauron Arenie Kraków.

Znane utwory w nowych aranżacjach

5 kwietnia 2024 roku w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce wybrzmią utwory artystów związanych z Krakowem: Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego oraz oczywiście Kory Jackowskiej. Piosenki zaprezentowane zostaną w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach i to w wersji symfonicznej.

Za warstwę artystyczną projektu odpowiada Miuosh – uznany raper i producent, który już nie raz zaskoczył publiczność swoim nieszablonowym podejściem do muzyki. W Krakowie towarzyszyć mu będą wokaliści reprezentujący odmienne pokolenia i muzyczne style, w tym m.in. Bela Komoszyńska, Grubson, Julia Pietrucha, Mery Spolsky, Renata Przemyk oraz Wiktor Waligóra.

– Kraków od zawsze wiązał się z kulturą, sztuką, muzyką… Ta najlepsza, która najmocniej dotyka, łapie nas na lata i jakby nie umie odpuścić – tłumaczy Miuosh, dyrektor artystyczny projektu. – Trendy mogą się zmieniać, czas przemijać, a artyści niestety odchodzić, jednak życie nie toleruje próżni i ich miejsce w sposób płynny zajmują inne nurty, głosy i pomysły. Do tego wszystkiego, co już powstało i pięknie z nami trwa, dodają swoje, nowe i inne dzieła. Są momenty, kiedy trzeba to wszystko połączyć, zmieszać i podsumować. I są ku temu dobre okazje i miejsca. To wydarzenie to niewątpliwie połączenie kilku z nich – dodaje Miuosh.

Artystom towarzyszyć będzie na scenie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Jana Stokłosy, który będzie również autorem orkiestracji koncertu.

W hołdzie krakowskim artystom

– Polska muzyka jest fenomenalna i to chcemy pokazać podczas jubileuszowego koncertu Tauron Areny Kraków. Oddamy hołd krakowskim artystom, których dorobek od lat stanowi punkt odniesienia dla twórczości kolejnych pokoleń i udowodnimy, że wciąż można odkrywać ich utwory na nowo – mówi Małgorzata Marcińska, prezes Areny Kraków. – Łącząc to, co było z tym, co jest teraz, czyli udziałem w koncercie gwiazd, których występy gromadzą tłumy fanów i podbijają listy przebojów, gwarantujemy, że będzie to wyjątkowy i niezapomniany wieczór – dodaje.

Niebawem ogłoszeni zostaną kolejni artyści, którzy wezmą udział w jubileuszowym koncercie. Wydarzenie odbędzie się 5 kwietnia o godz. 20:00. Bilety w cenach od 129 zł dostępne są już w sprzedaży.