Teatr Słowackiego odwołał sylwestrową zabawę

Teatr Słowackiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Planowany „Sylwester w Teatrze im. J. Słowackiego w kosmosie” nie odbędzie się. Decyzja jest spowodowana obostrzeniami i – jak informuje teatr – brakiem możliwości weryfikacji widzów zaszczepionych.

– Zapraszamy na wspaniałą sylwestrową zabawę, pełną kosmicznych dźwięków i światów, a potem na specjalny – jedyny raz na Dużej Scenie! – pokaz spektaklu Powarkiwania Drogi Mlecznej Bonn Parka w reżyserii Wojtka Klemma – tak jeszcze niedawno teatr zachęcał do spędzenia ostatniej nocy roku 2021.

Niestety, sylwestrowa zabawa została odwołana.

– Z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią i brakiem możliwości weryfikacji widzów zaszczepionych dyrekcja podjęła decyzję o odwołaniu planowanego wydarzenia 31 grudnia – Sylwestra – poinformował Teatr Słowackiego.

W zamian za to, teatr zaprasza na Scenę MOS. Przy Rajskiej 12 odbędzie się improwizowane przedstawienie Grupy Impro Krk, opierające się na spontaniczności i tworzeniu scenariusza na oczach widzów. Początek o godz. 20.00.

Bez Sylwestra na Rynku Głównym

Sylwestrowa zabawa w gmachu Teatru Słowackiego to nie jedyny odwołany sylwester w Krakowie. W tym roku zabraknie sylwestrowej imprezy na Rynku Głównym. O decyzji prezydent miasta informował początkiem listopada.

W Krakowie 2021 rok będzie można pożegnać m.in. z Teatrem KTO, Teatrem Nowym Proxima, w Operze Krakowskiej czy na Wielkiej Gali Sywlestrowej w ICE Kraków.

Nowe obostrzenia

Przypomnijmy, że w grudniu zostały wprowadzone nowe obostrzenia covidowe. Zgodnie z wytycznymi rządu, w teatrach, filharmoniach, operach i salach koncertowych limit zajęcia miejsc na widowni wynosi 30 procent.

„Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego certyfikatu, negatywnego wyniku testu lub zaświadczenia o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19” – czytamy na stronie rządu.

Nowe obostrzenia obowiązują do 31 stycznia 2022 roku.

comments powered by Disqus