Tężnia nad Zalewem Nowohuckim zacznie działać przed majówką

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W piątek, po jesienno-zimowej przerwie, uruchomiona zostanie tężnia nad Zalewem Nowohuckim.

Pierwsza ogólnodostępna tężnia w Krakowie została otwarta 1 lipca ubiegłego roku i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Już wkrótce ponownie będzie można z niej korzystać. Instalacja jest wypełniona solanką, wystarczy ją uruchomić i otworzyć furtkę.

– Zakładamy, że bardzo wiele osób będzie chciało korzystać podczas majówki z terenów zielonych, więc staramy się zapewnić mieszkańcom równocześnie jak najwięcej atrakcji, żeby nie gromadzili się w jednym miejscu – tłumaczy dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf.

Do nowych miejsc, które warto odwiedzić podczas majówki, można zaliczyć także Ogród nad Sudołem na Prądniku Czerwonym czy staw na terenie parku Lotników Polskich (tam prace jeszcze się nie zakończyły, ale teren częściowo jest już dostępny).

Z czasem otwierane mają być kolejne miejsca odpoczynku. Prawdopodobnie w połowie maja zostanie udostępniony wodny plac zabaw, który w minionym sezonie pozostawał wyłączony w związku z epidemią. W ciągu kilku tygodni będzie już też gotowa druga tężnia, budowana nad Zalewem Bagry.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce