Trasa Łagiewnicka. Jeszcze kilka miesięcy utrudnień?

fot. krzysztof kalinowski/Lovekrakow.pl
Wraz z sobotnim otwarciem Trasy Łagiewnickiej rozpoczęła się kalibracja systemów bezpieczeństwa i kierowania ruchem, co może potrwać nawet kilka miesięcy. Właśnie to spowodowało dzisiaj zatrzymanie ruchu na trasie.
W tunelu Trasy Łagiewickiej uruchomiła się dziś pierwsza czujka przeciwpożarowa. Ok. godz. 13 w tunelu zjawiła się straż pożarna i ewakuowano pasażerów tramwajów. Oficer stanowiska kierowania poinformował nas, że był to fałszywy alarm. Strażacy zjawili się na sygnał monitoringu pożarowego.

– Wraz z otwarciem dla ruchu tramwajowego i kołowego Trasy Łagiewnickiej rozpoczął się proces kalibracji systemów bezpieczeństwa i kierowania ruchem. Do czasu zakończenia tego procesu mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu – mówi przedstawiciel spółki Trasa Łagiewnicka. 

– Według wstępnych szacunków, proces pełnej kalibracji systemów zastosowanych przy budowie Trasy Łagiewnickiej może potrwać kilka miesięcy. Jednakże gro pracy powinno być wykonane w najbliższym czasie. Pierwsze dni funkcjonowania trasy wskazały, że przyjęte typowe ustawienia wymagają zmian. Przykładem może być emisja komunikatu o pożarze w tunelu tramwajowym. Okazało się, że system ustawiony wg założonych parametrów, jako zagrożenie pożarowe uznał temperaturę jaką generowały systemy klimatyzacji tramwajów. Pierwsze kursy tramwajów wykazały natomiast konieczność przesterowania czujników systemu sterowania ruchem – tłumaczy.