Trasa Wolbromska ma być wybudowana do końca 2023 roku

fot. Krzysztof Kalinowski

Jeszcze w tym roku inwestor Trasy Wolbromskiej ma otrzymać decyzje pozwalającą na rozpoczęcie prac budowlanych. Droga ma być gotowa w 2023 roku.

Nowa droga o długości około dwóch kilometrów będzie przebiegać przez teren Krakowa i gminy Zielonki. Łączny koszt realizacji zadania finansowanego przez województwo i miasto wyniesie ok. 111,5 mln zł.

Miejski odcinek Trasy Wolbromskiej rozpoczyna się w rejonie ul. Pachońskiego, gdzie łączy się z budowaną linią tramwajową do Górki Narodowej. W ramach zadania powstanie około kilometrowy odcinek nowej drogi kategorii „G” do granicy Krakowa, posiadającej dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, wraz z chodnikiem i ścieżkami rowerowymi. Wybudowany zostanie łącznik pomiędzy nową trasą, a ul. Glogera wraz z rondem turbinowym.

Nowa droga będzie się łączyć z powstającą północną obwodnicą Krakowa. Dzięki temu powstanie alternatywna wobec ul. Jasnogórskiej, Łokietka i al. 29 Listopada trasa wylotowa i wjazdowa do Krakowa.

Zanim rozpoczną się prace budowlane, Zarząd Inwestycji Miejskich musi uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji drogowych. 30 kwietnia został złożony wniosek do wydanie decyzji. Jak podkreślają przedstawiciele ZIM, obecnie projektant uzupełnia braki i wkrótce powinno zostać wszczęte postępowanie o wydanie decyzji ZRID. Zgodnie z kontraktem, roboty budowlane mają się zakończyć w 2023 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały