Tunel na Zakopiance będzie zamknięty. GDDKiA podaje trasę objazdu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

12 grudnia służby przeprowadzą ćwiczenia ratownicze w tunelu pod Luboniem Małym na Zakopiance. Tunel będzie na około cztery godziny zamknięty dla samochodów – informuje krakowski oddział GDDKiA.

– Tunel na Zakopiance to część drogi ekspresowej S7, która równocześnie wchodzi w skład Transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa tuneli na tego rodzaju trasach nakładają na nas obowiązek przeprowadzenia co roku ćwiczeń dla personelu tunelu i służb ratunkowych. Nasz tunel funkcjonuje już od ponad roku, ostatnie ćwiczenia przeprowadziliśmy w nim tuż przed jego otwarciem – mówi Kacper Michna z krakowskiego oddziału Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ćwiczeniach wezmą udział strażacy, medycy i policjanci oraz pracownicy Centrum Zarządzania Tunelem, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Objazd

Tunel będzie zamknięty od godziny 10 do 14.  – W tym czasie kierowcy będą korzystać z objazdu. Jadący w kierunku Rabki na węźle Lubień zjadą na drogę wojewódzką nr 968 prowadzącą do Mszany Dolnej. W Mszanie skręcą prawo, na drogę krajową nr 28, którą dojadą do węzła Skomielna Biała i trasy S7 – informuje Michna.

Samochody jadące w kierunku Krakowa na węźle Skomielna Biała zjadą na DK28 w kierunku Mszany Dolnej, a następnie skręcą w lewo na DW968, którą dojadą do węzła Lubień.