Ulicami Krakowa przejdzie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższy piątek demonstracja Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Początek o godz. 10.00 przed gmachem Muzeum Narodowego.

– Narracja tegorocznego protestu opiera się na międzynarodowej narracji o intersekcjonalności, a głównym tematem jest solidarność klimatyczna. Z tego powodu na demonstrację zaproszone są osoby reprezentujące różne grupy społeczne. Dążymy do tego by pojednać się z nimi i pokazać jak bardzo kryzys klimatyczny dotyka społeczności spychanych na margines przez nasz obecny system. Spotykamy się z suchymi statystykami, opisami procesów fizycznych, a zapominamy, że to człowiek wywołał kryzys klimatyczny i poniesie za to konsekwencje. Teraz społeczność musi wspólnie zawalczyć o losy naszej planety – informują organizatorzy.

Poprzez demonstrację strajkujący chcą dotrzeć do polityków, aby ci zaczęli podejmować odpowiednie kroki dążące do zminimalizowania już widocznych skutków katastrofy klimatycznej.

–  Młodzież apeluje o traktowanie obecnego kryzysu poważnie. Nie można zapominać o wyżej wspomnianych grupach społecznych i celem Młodzieżowego Strajku Klimatycznego jest zwrócenie na to uwagi. To dlatego istotna jest jednogłośna walka. Będziemy dalej walczyć z naszą wspólną katastrofą  – informuje Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

Demonstracja odbędzie się w piątek, 24 września. Początek manifestacji pod Muzeum Narodowym o godz. 10:00.