Upłynniali amfetaminę w Szwecji

fot. Krzysztof Kalinowski

Kolejna osoba działająca w międzynarodowej grupie przestępczej trudniącej się m.in. przemytem płynnej amfetaminy, stanie przed krakowskim sądem.

W marcu tego roku małopolski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej skierował akt oskarżenia przeciwko Adrianowi J, Krystianowi B., Pawłowi K. i Barbarze B. Do nich dołączył właśnie Cezary K.

Śledczy zarzucają podejrzanym udział w gangu, który zarabiał na przemycie płynnej amfetaminy z Polski do Szwecji, a następnie przerabiania jej tam na proszek.

Według prokuratury grupa rozpoczęła swoją działalność pięć lat temu. – Dokonywała przemytu do Szwecji płynnej amfetaminy, przewożąc ją w butelkach jako alkohol jednej ze znanych marek. Amfetamina dostarczana była do Szwecji drogą morską, członkowie grupy korzystali z przepraw promowych na trasie Szczecin – Ystad – informuje Prokuratura Krajowa. Oprócz narkotyków przemycany był m.in. stężony kwas siarkowy, który służy do przerobu płynnej amfetaminy.

– Jeden z członków grupy posiadał powiązania rodzinne w Szwecji i to pomogło grupie w znalezieniu kanałów przemytu oraz odbiorców amfetaminy – ustalili śledczy.

Grupa przemyciła łącznie 15 litrów amfetaminy, które zostały tam przerobione na siarczan amfetaminy w ilości 20 kg wprowadzony do obrotu na terenie Szwecji.

comments powered by Disqus