W Bieńczycach powstanie nowa siedziba straży miejskiej

Wizualizacja fot. ZIM
Za inwestycję na działce przy ulicy Fatimskiej 8 będzie odpowiedzialny Zarząd Inwestycji Miejskich. Budynek ma mieć trzy kondygnacje.
W Bieńczycach powstanie budynek administracyjno-biurowy o dwóch kondygnacjach nadziemnych (wysoki na 10 metrów) i podziemnym garażem. Kondygnacje nadziemne będą łączyć dwie klatki schodowe i dwie windy. Pod ziemią zaplanowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych, pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

W ramach zadania ma też zostać wykonane zagospodarowanie terenu, w tym dojścia dla pieszych i dojazdy dla samochodów, miejsca postojowe, schody zewnętrzne – wszystko przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. Projekt budowlany ma zostać przygotowany w 2021 roku.

Przetarg na roboty w 2022

– Niedługo będziemy ogłaszać przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. W kolejnym roku, po zabezpieczeniu środków w dokumentach finansowych miasta, będziemy chcieli ogłosić przetarg na roboty budowlane – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor ZIM w Krakowie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce