W hali na Rybitwach przyjmują dary dla mieszkańców Lwowa zebrane przez placówki i organizacje

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Instytucje, które w miniony weekend zbierały w Krakowie dary w ramach pomocy dla Lwowa, od dziś mogą przekazywać je do magazynu przy ul. Bartników 10a – poinformował krakowski magistrat.

W środę magazyn jest otwarty w godzinach 12-18, a w czwartek i piątek rzeczy można dostarczyć od 9 do 18. Hala będzie otwarta także w kolejnych dniach. O przywożenie zebranych rzeczy proszone są szkoły, przedszkola, firmy lub organizacje, które zbierały dary w swoich placówkach z zamiarem przekazania ich miastu, a następnie potrzebującym uchodźcom wojennym.

"Za względu na dojazd prosimy, by transport odbywał się pojazdami o wadze poniżej 3,5 tony. Dużym ułatwiłem dla wolontariuszy pracujących w hali będzie wcześniejsze posegregowanie darów. Przede wszystkim prosimy o posegregowanie tekstyliów na odzież męską, damską, dziecięcą, a także koce i pościel. Prosimy też o segregowanie żywności (np. osobno kasze, makarony, słodycze itd.) oraz środków higienicznych" – czytamy w serwisie krakow.pl.

Od środy ponownie otwarty magazyn na stadionie

W środę o godzinie 12 miasto wznowiło także zbiórkę na stadionie miejskim przy ulicy Reymonta 20. Rzeczy będą zbierane w tygodniu od godziny 12 do 18, a w weekend międzyu 9 a 15. Na ten moment najbardziej potrzebna jest żywność o przedłużonej ważności, odzież termiczna, opatrunki, śpiwory, koce, ładowarki i środki chemiczne

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus