W krakowskich szpitalach trwa szczepienie. Kolejka grupy "0" jeszcze długa

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Do krakowskich szpitali docierają kolejne dostawy szczepionek na Covid-19. Wiadomo już, gdzie będą mogli się szczepić mieszkańcy Krakowa.

Według informacji podanych po południu przez ministerstwo zdrowia, w skali kraju do tej pory przeciwko Covid-19 zaszczepiły się 50 833 osoby.

W Krakowie szczepienie prowadzi obecnie dziewięć placówek. Oprócz Szpitala Uniwersyteckiego to także szpitale im. Dietla, Narutowicza, Jana Pawła II, Żeromskiego, Rydygiera, szpital wojskowy, szpital MSWiA i szpital bonifratrów. Dane dotyczące liczby osób zaszczepionych w skali miasta czy regionu nie są na bieżąco udostępniane.

W Prokocimiu 400 dziennie

W minionym tygodniu w Szpitalu Uniwersyteckim zaszczepiono 825 osób. – W tym tygodniu mamy kolejnych 1500 dawek i też będą wykorzystane wszystkie. Szczepimy średnio 400 osób dziennie – mówi nam Maria Włodkowska, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego.

Osób z grupy „0”, która ma być zaszczepiona w pierwszej kolejności, jest znacznie więcej. W przypadku Szpitala Uniwersyteckiego samych pracowników, którzy wyrazili chęć zaszczepienia, jest ok. 3 800 na ok. 5 400 wszystkich uprawnionych.

Do tego należy doliczyć medyków, którzy nie pracują w tej placówce, ale właśnie tam zgłosili się na szczepienie. To łącznie ponad 12 tys. osób. Zgłoszenia dla grupy „0” zostały przedłużone do 14 stycznia i wciąż można się zdecydować.

Żeromski:

W szpitalu Żeromskiego rozpoczęła się trzecia tura szczepień. Dziś dotarło 810 dawek i od razu rozpoczęło się szczepienie, które potrwa do końca tygodnia. Poprzednia dostawa zawierała ok. 500 dawek.

W nowohuckim szpitalu zgłosiło się do szczepienia ok. 800 pracowników i ok. 3000 medyków z innych placówek – gabinetów dentystycznych, aptek czy DPS-ów. – Szczepimy cały czas, uruchomiono u nas dziś cztery zespoły – mówi Anna Górska, rzeczniczka szpitala.

111 placówek w Krakowie

Dziś została podana do wiadomości lista miejsc, w których będzie można się zaszczepić. W Krakowie będzie to 111 placówek. Lista jest dostępna TUTAJ, należy wpisać Kraków w wyszukiwarce. Szczepienia osób spoza grupy "0", zgodnie z kolejnością podaną przez rząd, mają ruszyć 15 stycznia.

News will be here