W poniedziałek otworzą drugą część tunelu na Opolskiej

fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Od poniedziałku, od godzin wieczornych, nowym tunelem na ul. Opolskiej kierowcy będą mogli pojechać nie tylko w stronę Nowej Huty, ale także w kierunku Bronowic.

Od 22 maja od godzin wieczornych ruch w ciągu ul. Opolskiej będzie się odbywał w tunelu w obu kierunkach. Do uruchomionej 12 maja komory południowej, dojdzie jezdnia północna, którą kierowcy dwoma pasami ruchu będą mogli jechać w kierunku Bronowic.

Zarząd Inwestycji Miejskich przypomina, że tunel to nadal plac budowy. – Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 40 km/h. Również przy dojazdach do tunelu. Po stronie wschodniej i zachodniej będą lokalne zwężenia z uwagi na prowadzone roboty budowlane – czytamy w komunikacie.

Na górnym poziomie, nad tunelem, wykonawca łączy poszczególne elementy infrastruktury, przede wszystkim tory tramwajowe. Otwarcie drugiej jezdni w tunelu pozwoli na intensyfikację prac.

Tunel ma ok. 100 m, a włącznie z najazdami – ok. 414 m. Konstrukcja jest szeroka na ok. 23 m. Różnica docelowa poziomów pomiędzy jezdniami Trasy Wolbromskiej (poziom „0”) i jezdniami w tunelu wyniesie się ok. 7,5 metrów. Jeśli chodzi o ciężar dopuszczonych pojazdów wyniesie on 50 ton.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały