W sprawie sprzedaży alkoholu w Krakowie wypowiedziało się prawie 12 tys. osób

fot. Krzysztof Kalinowski

Zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider poinformował, że w czwartek zostaną zaprezentowane wyniki sondażu dotyczącego ograniczenia sprzedaży alkoholu na terenie miasta.

W czwartek urzędnicy mają upublicznić wyniki sondażu i badania ankietowego w sprawie ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu w sklepach w Krakowie.

– Pokażemy wyniki sondażu, który w Krakowie przeprowadziła profesjonalna firma. Wyniki będą ciekawe i wiele mówiące o potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców w różnych rejonach Krakowa. Będą pokazane wyniki działań ankietowych, czyli zdanie osób zainteresowanych tymi sprawami. I też będzie ciekawie, bo wypowiedziało się prawie 12 tys. osób – informuje Bogusław Kośmider.

Przypomina, że w 2018 roku w podobnych konsultacjach uczestniczyło zaledwie 85 osób. – Widać, że znaleźliśmy stosunkowo tani, jedynie koszt sondażu i promocji akcji, sposób na otrzymanie podwójnego stanowiska krakowian w ważnej dla nich sprawie. To o wiele tańsze i szybsze, a także dające więcej informacji niż np. referendum. Pokażemy wreszcie plan działań dalszych przypominając, że główna decyzja leży w rękach radnych – dodaje Kośmider.

Więcej na temat ograniczenia sprzedaży alkoholu i wyników konsultacji społecznych można przeczytać tutaj: