W wakacje wracają pociągi do Zakopanego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Polregio poinformowało, że na czas wakacji wrócą pociągi z Krakowa do Zakopanego. Przewoźnik przygotował również specjalną ofertę na lato.

Jak co roku w wakacje Polregio uruchamia dodatkowe pociągi oraz zwiększa częstotliwość na najpopularniejszych trasach w okresie turystycznym. – W tym roku będzie to 107 dodatkowych połączeń dziennie. Na podróżnych czekają również specjalne bilety w atrakcyjnych cenach – mówi Aleksandra Baldy, rzeczniczka prasowa spółki.

Bilety na pociąg

Polregio przygotowało specjalne oferty na lato. Bilet turystyczny za 56,70 zł umożliwia nieograniczone podróże pociągami po całej Polsce od godz. 18 w piątki do 6 w poniedziałki. – Bilet jest honorowany w pociągach REGIO (za wyjątkiem pociągów specjalnych) oraz pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter) – wyjaśnia Baldy. Dostępny będzie również Mini bilet turystyczny za 46,40 złotych (honorowany jest tylko w pociągach REGIO).

Bilety dla grup

Podróżując w większym gronie warto skorzystać z oferty  „Ty i raz, dwa, trzy”.  Można dzięki niej taniej podróżować w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób do tej samej stacji przeznaczenia, tym samym pociągiem.  Dla pierwszej osoby wydaje się bilet jednorazowy, koszt biletu liczony jest wg. taryfy normalnej lub z ulgą ustawową. Dla pozostałych osób bilety są tańsze o ok. 30% od taryfy normalnej.

Wakacyjne połączenia w Małopolsce

W regionie stale kursują pociągi na trasie: Kraków – Krynica-Zdrój – Kraków. Natomiast w okresie wakacyjnym rozkład przewiduje powrót pociągów na trasę Kraków – Zakopane – Kraków.

– Codzienne połączenia są zaplanowane także w ramach superREGIO "ENERGYLANDIA" na trasie Katowice - Zator-Katowice od 23 czerwca do 31 sierpnia. Dodatkowe kursy są planowane również na trasie Kraków – Zator Park Rozrywki – Kraków w dniach 1-31 sierpnia. Ponadto do dyspozycji pasażerów są pociągi stałego kursowania na trasie: Kraków- Krynica-Zdrój – Kraków oraz Kraków – Zakopane – Kraków – informuje przedstawicielka przewoźnika.

News will be here