W weekend autobusy do zoo pojadą częściej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Przed nami weekend, za oknami piękna słoneczna pogoda, więc warto wybrać się do zoo i Lasu Wolskiego. W sobotę i w niedzielę linia 734 będzie kursować częściej: między godziną 9 a 18 autobusy będą jeździć co 15 minut.

Przypomnijmy: linia 734 zastąpiła linię 134 na czas remontu ul. Królowej Jadwigi. Autobus odjeżdża z przystanku ,,Cracovia Stadion”, ale jedzie inną trasą niż 134, ulicami: Kałuży, Focha, Krasińskiego (powrót: ul. Borelowskiego-Lelewela, ul. Dunin-Wąsowicza), Kościuszki, Księcia Józefa, Orlą, Chełmską, Kasztanową, Modrzewiową, Jeleniową, Leśną, Kasy Oszczędności Miasta Krakowa aż do zoo.

W niedzielę odbywać się będzie 19. edycja Krakowskiego Półmaratonu Marzanny. Linia 734 w godzinach od około 10.30 do 14 będzie kursować po trasie objazdowej: „Zoo” – ...ul. Księcia Józefa, most Zwierzyniecki, ul. Monte Cassino, rondo Grunwaldzkie, ul. Konopnickiej, ul. Barska – „Os. Podwawelskie” (powrót: ul. Wierzbowa, ul. Bułhaka, rondo Grunwaldzkie).

W minionym roku zoo odwiedziło ponad pół miliona osób. Ogród zoologiczny jest czynny przez cały rok. Kasa jest czynna od 9 do 16, a zwiedzać można do 17. Na stronie możemy przeczytać, że zoo zajmuje powierzchnię 20 ha i mieszka w nim około 270 gatunków zwierząt.

Co nowego

Wiosną odwiedzający będą mogli zobaczyć nowoczesny pawilon dla hipopotamów karłowatych. – To dzięki temu, że do nas przychodzicie, udaje się nam rozwijać i modernizować ZOO! To dzięki Wam powstał nowoczesny pawilon dla hipopotamków karłowatych! Poprawiamy też warunki życia kolejnych gatunków zwierząt. Dziękujemy w imieniu swoim i naszych mieszkańców – pisze krakowskie ZOO.

Na zwiedzających czekają także ogrzewane pawilony: egzotarium, małpiarnia, nocny pawilon i żyrafiarnia. W słoneczne dni na wybiegu można zobaczyć zebry i słonie.

Nowa ptaszarnia

Na początku roku ruszyła wielka rozbiórka. Przy bramie głównej wyburzono budynek i woliery dla ptaków. Na tym miejscu powstanie nowoczesna ptaszarnia. – Przeszklenia w elewacji umożliwią całoroczną obserwację ekspozycji. Zaprojektowano 6 wolier zewnętrznych wygrodzonych stalowymi siatkami. Budynek będzie kryty płaskim dachem, w którym zostanie umieszczonych 6 świetlików. Obserwacja ptaków będzie możliwa z poziomu istniejącego ciągu pieszego na poziomie parteru i częściowo, ze względu na ukształtowanie terenu z kondygnacji znajdującej się poniżej poziomu alejki – informuje krakowskie ZOO.

Ptaszarnia ma mieć 392 mkw powierzchni użytkowej, a powierzchnia użytkowa wybiegów zewnętrznych to ponad 340 mkw.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec