Wakacje bez tramwajów na ul. Dietla

Ulica Dietla

Przebudowa ulicy Krakowskiej przyniesie wkrótce kolejne utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Dla kierowców

Inwestycja, oprócz samej ulicy Krakowskiej i mostu Piłsudskiego, obejmuje też przebudowę skrzyżowania z ul. Dietla. Dlatego już od 18 maja wyłączona zostanie z ruchu jezdnia ul. Dietla po stronie ul. Stradomskiej, a więc w stronę mostu Grunwaldzkiego.

– Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na drugą jezdnię – zapowiada Magdalena Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Taka sytuacja potrwa do 1 września. Od tego dnia zamknięta będzie jezdnia w stronę Grzegórzek, a ruch będzie się odbywał przebudowanym już fragmentem przeciwległej jezdni. Na ulicy Dietla ruch w pełnym zakresie wróci dopiero wraz z zakończeniem inwestycji, a więc 22 stycznia. Być może uda się to zrobić wcześniej, ale ponieważ te prace przypadną na zimowe miesiące, wiele będzie zależało od pogody.

Dla pasażerów

Nie obejdzie się też bez dużych utrudnień dla pasażerów tramwajów. Do obowiązujących już zmian dojdzie ta, że wyłączone z ruchu będzie torowisko tramwajowe na Dietla. Te prace zaplanowano na wakacje, by w miarę możliwości ograniczyć uciążliwość dla mieszkańców.

Od 22 czerwca ulica Dietla będzie zamknięta dla tramwajów. 1 września ruch zostanie wznowiony, ale tylko pomiędzy ulicami Dietla i Stradomską, tramwaje nadal nie będą mogły pojechać na wprost w stronę ulicy Starowiślnej. Ruch na ul. Dietla na wprost zostanie wznowiony 1 października.

Ulicą Krakowską i mostem Piłsudskiego tramwaje pojadą 22 listopada. Cała inwestycja zakończy się 22 stycznia i dopiero wtedy ruch pieszy i samochodowy będzie mógł w pełni wrócić do normy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus