Weekend w pigułce (11–13 września)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Teatry, muzea i inne instytucje kultury otwierają nowy sezon artystyczny. Wawel, Łaźnia Nowa, Cricoteka, a może kino samochodowe? Sprawdźcie, gdzie warto się wybrać w ten weekend.

Krakowski Kiermasz Książki

Trzeci tegoroczny Krakowski Kiermasz Książki odbędzie się już w ten weekend. Wydarzenie potrwa od 11 do 13 września w godzinach 10.00 - 20.00 na placu św. Ducha. Na świeżym powietrzu antykwariusze, księgarze i bukiniści przedstawią najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji. Podczas kiermaszu będzie można napić się kawy oraz zjeść lody z mobilnej rikszy Lodożercy – Kraków.

Off Camera zaprasza do kina

W najbliższy weekend startuje kolejna edycja festiwalu Off Camera. Tym razem festiwal przeniósł się do sieci - wszystkie filmy konkursowe i wydarzenia towarzyszące będzie można obejrzeć na platformie player.pl. Widzowie po raz pierwszy będą mogli oglądać filmy z własnych samochodów. Kino samochodowe będzie działać na parkingu medialnym przy stadionie Wisły. Filmowe seanse będą się rozpoczynały o godz. 20.00.

Wstęp jest bezpłatny, ale konieczna jest mailowa rezerwacja (rezerwacja@offcamera.pl). Po uzyskaniu potwierdzenia należy przybyć na pół godziny przed planowanym seansem. W programie m.in. „Ciemno, prawie noc”, „Obywatel Jones”, „Zimna wojna”, „Vox Lux” czy „Na plaży Chesil”.

Kombinat Kultury online

Nowohuckie Centrum Kultury rozpoczyna nowy sezon artystyczny. W najbliższą sobotę, 12 września, instytucja zaprasza na Kombinat Kultury, który tym razem odbędzie się online. Na Facebooku odbędą się webinary, pokazy, wirtualne spotkania z instruktorami. W programie m.in. materiał filmowy z Galerii Zdzisława Beksińskiego, transmisja koncertu Roberta Kasprzyckiego. Po więcej szczegółów odsyłamy was na stronę NCK.

Sztuka wschodu. Namioty tureckie

Unikatową w skali światowej kolekcję namiotów tureckich od piątku można oglądać na Zamku Królewskim na Wawelu. Bogato dekorowane aplikacjami o motywach roślinnych, nasycone kolorami, zwane ruchomymi pałacami Orientu. Wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 9.30–17.00. Szczegółowe informacje o biletach dostępne na stronie www.wawel.krakow.pl.

6. urodziny Cricoteki

Cricoteka ma już sześć lat! Z tej okazji instytucja zaprasza krakowian do wspólnego świętowania. W sobotę o 12.00 na placu przed budynkiem przy ul. Nadwiślańskiej 2 rozpocznie się spacer szlakiem podgórskich instytucji kultury i rozmowy przy urodzinowym stole na temat wspólnych działań lokalnych. W ramach wieczornego afterparty zaplanowano ambientowo-elektroniczne brzmienia. Natomiast w niedzielę zaplanowano kolejną niespodziankę: „Okno holenderskie – premiera!”, czyli instalację ruchową Krakowskiego Teatru Tańca. Wstęp wolny.

Teatr Słowackiego życzy „smacznego”

Teatr Słowackiego inauguruje nowy sezon artystyczny premierą spektaklu „Jedzonko” w reż. Katarzyny Szyngiery. 11 września na Scenie MOS premiera przedstawienia „Jedzonko”, które powstało na bazie reportaży Mirosława Wlekłego badających pochodzenie i okoliczności wytwarzania jedzenia.

Premiera „Jedzonka” na Scenie MOS 11 września. W rolach głównych: Lidia Bogaczówna, Agnieszka Kościelniak, Marta Konarska, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Karol Kubasiewicz, Sławomir Rokita, Feliks Szajnert i Maciej Pesta (gościnnie). Kolejne spektakle będzie można zobaczyć od 12 do 15 września. Bilety na stronie www.teatrwkrakowie.pl.

Łaźnia Nowa, „Granice otwarte”

Teatr Łaźnia Nowa inauguruje nowy sezon przedstawieniem „Granice otwarte. Pierwsze pokolenie”, w którym głos oddaje młodzieży z nowohuckich szkół. W spektaklu występują: Maja Franczak, Barbara Krzywdziak, Maria Macheta, Joanna Maj, Ewa Mrożnik, Anna Stokłosa, Matylda Sawicka, Adi Szlachetka, Wiktoria Wilk. Set premierowy spektaklu „Granice otwarte. Pierwsze pokolenie” odbędzie się 12 i 13 września 2020 o 19:00. Kolejne przedstawienia 30 i 31 października.

Opera Krakowska w ogrodach muzeum

Opera Krakowska inauguruje nowy sezon. W sobotę o 17.30 w ogrodzie Muzeum Archeologicznego rozpocznie się uroczysty koncert, podczas którego zabrzmią najpiękniejsze utwory ze światowego repertuaru operowego w wykonaniu solistów, Chóru i Orkiestry Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka. Szczegóły >>> https://www.opera.krakow.pl/

comments powered by Disqus