Weekend w pigułce (26 – 28 lutego): Świetlne wystawy, spektakle i koncerty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spektakle, świetlne wystawy w różnych miejscach miasta, wystawy i koncerty. Dzieje się w ostatni weekend lutego!

Viva la commedia!

Trwają Dni Komedii dell’Arte – tym razem wyłącznie online. Wszystkie odcinki tegorocznych „Spotkań z komedią” są dostępne na platformie Play Kraków.

Więcej >>> Rozrywka ze szczyptą ironii. Startują Dni Komedii dell’Arte

Śladem artystycznych instalacji

Jeszcze tylko do niedzieli w przestrzeni miasta można zobaczyć niektóre artystyczne instalacje w ramach wystawy „Nim wstanie dzień”. Prace krakowskich artystów miały być pokazane w sylwestrową noc, ale ze względu na ogłoszone wówczas przez rząd restrykcje, plenerowa wystawa musiała trochę poczekać. Ze względu na oświetlenie, lasery, animacje, specjalnie skomponowane dźwięki, plenerową wystawę najlepiej oglądać po zmroku.

Kraina czarów tylko do niedzieli

To ostatni moment, by wybrać się na świetlną wystawę Alicja w Krainie Czarów w Ogrodzie Doświadczeń, która potrwa jeszcze tylko do niedzieli. Wystawa czynna codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 17.00 – 21.00. Bilety można zakupić wyłącznie online.Park Krakowskich Legend

Nowa Rezydencja wciąż zaprasza do Parku Krakowskich Legend. Smok wawelski, pan Twardowski, Bazyliszek – dzięki wystawie historie te można nie tylko poznać, ale i przeżyć. Plenerowa świetlna wystawa zajmuje patio i ogród Nowej Rezydencji przy ul. Ujastek 1. Szczegóły dostępne TUTAJ.

Wyjątkowy koncert w Filharmonii

W piątek o godz. 19.30 w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej przy ul. Zwierzynieckiej odbędzie się koncert oratoryjny zorganizowany z okazji 100. rocznicy śmierci Władysława Żeleńskiego. Orkiestrę i Chór Filharmonii poprowadzi Sebastian Perłowski, w charakterze solistów wystąpią pianista Piotr Sałajczyk oraz Magdalena Drozd – sopran.

„Autobiografia na wszelki wypadek”

W ten weekend Łaźnia Nowa po raz pierwszy na żywo zaprezentuje spektakl „Autobiografia na wszelki wypadek” w reż. Michała Buszewicza. „Autobiografia na wszelki wypadek” to odważny projekt Michała Buszewicza, który jest pretekstem do szukania odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tożsamości. Jaki jest dzisiejszy mężczyzna? Do czego się nie przyznaje?  Spektakle odbędą się 27, 28 lutego i 1 marca.

Ładne kwiatki

To opowieść o tym, jak rozkwita przyjaźń, rodzi się miłość i zwycięża odwaga. Już w sobotę Teatr Groteska zaprasza widzów na spektakl „Ładne kwiatki” w rez. Krzysztofa Jędryska. Szczegóły na stronie www.groteska.pl.

Wieczór w Operze

Opera Krakowska i Akademia Muzyczna zapraszają na galę operowo-operetkową. Na deskach opery wystąpią studenci uczelni, a operową orkiestrę poprowadzi Tomasz Tokarczyk. Młodzi wokaliści zaprezentują arie i sceny z oper Mozarta, Belliniego czy Pucciniego. Początek o godz. 18.30.

Stary Teatr gra na żywo

„Aktorzy prowincjonalni. Sobowtór”, „Gould” i „Audiencja ‘89” to dwie propozycje Starego Teatru na ostatni weekend lutego. W niedzielę teatr zaprasza również na Krakowski Salon Poezji transmitowany na kanale YouTube.

Moc wystaw

Warto również sprawdzić, co dla widzów przygotowały krakowskie muzea. W gmachu Muzeum Narodowego trwa wystawa Moc Muzeum, Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na bezpłatny pokaz zbroi Zygmunta Augusta z XVI wieku.

Muzeum Krakowa zachęca do udziału w oprowadzaniu kuratorskim po pokonkursowej wystawie szopek krakowskich w Celestacie, a Nowohuckie Centrum Kultury do galerii Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza.

Na wystawy zaprasza również Muzeum Armii Krajowej - przez cały miesiąc bilety wstępu na wystawy stałe i czasowe są w promocyjnej cenie 2 zł.