Weekend w pigułce (3–4 sierpnia)

W ten weekend kolejna odsłona Pikniku Krakowskiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Jak zapowiada się pierwszy sierpniowy weekend? Sprawdźcie nasze propozycje.

Nad zalew Nowohucki marsz!

Tradycyjnie już zachęcamy do udziału w Bulwar(t)cie Sztuki nad zalewem Nowohuckim. W sobotę o 14.00 „Gramy w Nową Hutę”, a następnie koncert zespołu Same Suki. Początek o 18.00. Niedzielę powitamy na macie, czyli podczas wspólnej sesji jogi. O 16.00 koncert Na ramionach gigantów, a o 20.30 w ramach kina plenerowego film „Gentelman z rewolwerem”. Wstęp wolny.

Piknik Krakowski

Weekend to dobry czas na to, aby zatracić się w zieleni. Mowa oczywiście o Pikniku Krakowskim, który zawita ponownie do parku Bednarskiego (sobota) i Krakowskiego (niedziela).  Od 10.00 do 17.00 będzie można wziąć udział w zajęciach sportowych, warsztatach plastycznych. Nie zabraknie dobrego jedzenia. Wstęp wolny.

Zwiedzanie kościółka św. Benedykta

Przez całe wakacje można zwiedzać kościółek św. Benedykta. W każdą sobotę od 10.00 do 13.00 można bezpłatnie zwiedzać z przewodnikiem położony na wzgórzu Lasoty kościółek. Do tej pory można go było zwiedzać tylko podczas święta Rękawki. Spotkanie to okazja do zobaczenia pięknych wnętrz i posłuchać opowieści o jego historii i przeprowadzonych pracach archeologicznych.

Nuty z Huty

Przed nami kolejny koncert plenerowy w ramach cyklu Nuty z Huty. Na scenie przed Nowohuckim Centrum Kultury posłuchamy tym razem Adama Grzanki i zaproszonych gości. Na scenie towarzyszyć mu będą wokalista, autor tekstów, kompozytor i producent Bohater, raper Lajosz, mobilna orkiestra Nowa Huta Mish-Mash Band i zespół Flue. Początek o 18.00.

Kino w plenerze

Lato w Krakowie to również filmowe seanse w plenerze. Kino na dachu kina Agrafka, pokazy przed Galerią Krakowską, kino pod białoprądnicką chmurką czy BALowe kino plenerowe to tylko niektóre z propozycji. Na seanse zaprasza również działające przy Dolnych Młynów kino Ars oraz Muzeum Narodowe, które organizuje seanse przy Pawilonie Józefa Czapskiego.

A jeśli akurat pogoda nie dopisze, krakowskie kina przygotowały wiele innych propozycji. Jedną z nich jest Letnie Tanie Kinobranie w Kinie pod Baranami. Bilet na wybrane seanse kosztuje 8 zł.

comments powered by Disqus