Weekend w pigułce (9-11 kwietnia): Wielka gala arrasów, koncerty i spektakle online

Wystawa arrasów na Wawelu fot. Julia Ślósarczyk

Chociaż obostrzenia zostają z nami na dłużej, kulturalnych propozycji nie brakuje. Spektakle, koncerty i zwiedzanie przeniosły się do sieci, a to dobra okazja, żeby na moment przenieść się do świata pełnego sztuki, muzyki i wyjątkowyh opowieści.

Wielka gala arrasów

W ten piątek Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na wirtualny i bezpłatny spacer po najnowszej wawelskiej ekspozycji. O godz. 18 na oficjalnej stronie Zamku Królewskiego na Wawelu zostanie udostępniony link umożliwiający bezpłatne zwiedzanie wystawy „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921”.

„Opowieści Hoffmanna” online

W piątek o 18.00 na platformie Play Kraków zostanie zaprezentowany spektakl „Opowieści Hoffmanna” w reż. Michała Znanieckiego. To jedno z najważniejszych dzieł Jacquesa Offenbacha, jedyny przykład opery w jego dorobku kompozytorskim.  Wydarzenie zostało zarejestrowane w 2017 roku w Operze Krakowskiej.

Stary Teatr i spotkanie online

Narodowy Stary Teatr zaprasza na spektakl „Stara kobieta wysiaduje” w reż. Marcina Libera oraz spotkanie towarzyszące projekcji z udziałem Marcina Libera i Sebastiana Majewskiego, które poprowadzi Agata Dąbek. Projekcja spektaklu zostanie udostępniona 9 kwietnia o godz. 16.00 i będzie dostępna do 10 kwietnia do godz. 24.00. Nagranie spotkania z artystami będzie udostępnione nieodpłatnie 8 kwietnia o godz. 17 i będzie dostępne do 10 kwietnia do godz. 23.59. Oba nagrania będą dostępne na kanale vod.stary.pl.

„O czasie” online

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na największą od lat prezentację prac malarzy związanych z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych. Wirtualny wernisaż wystawy „O czasie” już w piątek o godz. 18.00 na Facebooku NCK. Ekspozycję w NCK będzie można oglądać do 3 maja.

Na wystawie nie brak m.in. zagadnień cyklu ludzkiego życia i transcendencji, pejzażu naturalnego i urbanistycznego, dzieł abstrakcyjnych powstałych z rozmaitych inspiracji problemem czasu.

Ośmiogłos w polifonii renesansowej

Filharmonia Krakowska zaprasza na koncert pełen dzieł największych twórców renesansu rozpisany na osiem głosów. Koncert odbędzie się w piątek o 19.30 i będzie transmitowany na kanale YouTube Filharmonii Krakowskiej.

Feelharmonia

Zostajemy jeszcze w Filharmonii Krakowskiej. Instytucja zaprasza na platformę Play Kraków, gdzie będzie można oglądać koncerty nagrane w minionych miesiącach. W sobotę, 10 kwietnia, o godz. 18.00 zabrzmią kompozycje Jana Sebastiana Bacha i Carla Philippa Emanuela Bacha.

Gdy przyjdzie sen…

Ale nim przyjdzie, warto zobaczyć spektakl właśnie o takim tytule w Teatrze Ludowym. Oczywiście teraz tylko w formie online. Przedstawienie „Gdy przyjdzie sen” już w piątek, 9 kwietnia, o godz. 18.00. Szczegóły na stronie teatru.

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

To już 33. edycja wydarzenia. Motywem przewodnim 33. Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów są starożytne cywilizacje – głównie antyczna kultura Grecji i Rzymu, nie zabraknie również odwołań do południowoamerykańskiej kultury Nazca.

Ze względów epidemiologicznych będą transmitowane online na oficjalnym kanale na YouTube (Krakow International Festival of Composers). Jeden z koncertów będzie transmitowany z Patras w Grecji.

 

comments powered by Disqus